„C” kategóriás jogosítvány + GKI alapképzés
Ha a magas C még nem megy, lépjen inkább a gázpedálra, és szerezzen „C” kategóriás jogosítványt Zalaegerszegen! Mivel a képzés ingyenes, 300.000,-Ft-ot máris megspórolt! A tanfolyam indulásának időpontja a jelentkezők számától függ.

„C” Tehergépkocsi-vezető+ alapképzési képesítő GKI

Összesen: 154 óra-3,5 hónap

A képzés helyszíne: Zalaegerszeg

Amennyiben a képzés helyszíne és a lakóhelye közti távolság több, mint 2 km, útiköltség térítésben részesül!

"C" tehergépkocsi-vezető: 110 óra

bemeneti követelmény: 8 általános, 18 év vagy annál 3 hónappal fiatalabb

szakmai előképzettség: nem szükséges

egészségügyi alkalmassági követelmények: II. fokú  2. csoportú orvosi alkalmassági a háziorvostól

Gépjárművezetői ismeret: érvényes B kategóriás vezetői engedély

Megjegyzés:

  • javasolt a PÁV III. vizsga megléte
  • keresetpótló juttatás csak az elméleti képzés idejére jár

A szakképesítéssel legjellemzőbben betölthető munkakörök:

  • Árufuvarozó (gépkocsivezető)
  • Áruszállító (gépkocsivezető)
  • Áruterítő gépkocsivezető
  • Autómentő
  • Bútorszállító fuvarozó
  • Dömpervezető
  • Teherfuvarozó
  • Trélervezető

A szakképesítés munkaterületének rövid leírása:

A mindenkori KRESZ-nek, valamint a biztonsági előírásoknak és utasításoknak megfelelően a gépjármű vezetése. Tehergépkocsi rendeltetési helyre történő vezetése, a rakomány károsodásmentes szállítása. Rakodási feladat irányítása, a rakomány átadása. Rakomány rögzítése, jármű szükséges megjelölése. A tehergépkocsi vezetése közben előforduló veszélyhelyzetek felismerése, elhárítása. A gépjárművek műszaki állapotának ellenőrzése, a gépjármű működési zavarainak, hibáinak meghatározása, behatárolása, a kisebb hibák javítása, a gépjármű rendszeres ápolása, tankolása.

Szakmai követelmények

megnevezése

Közlekedési alapismeretek

Járművezetés elmélete

Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek

Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés

Munkavédelem, tűzvédelem, szállítás

Járművezetési gyakorlat

Alapképzési képesítő GKI: 44 óra

bemeneti követelmény: 8 általános, 18 év

Gépjárművezetői ismeret: érvényes C kat. vezetői engedély

modulok megnevezése

A biztonsági szabályokon alapuló ésszerű vezetés

Előírások alkalmazása

Egészségügyi, közúti közlekedési és környezeti biztonság, szerviz, logisztika

Járművezetés közúti forgalomban

Jármű-vezetéshez kapcsolódó gépkocsi-vezetői gyakorlati ismeretek

Járművezetés speciális kialakítású tanpályán vagy szimulátoron

Ismerje meg a képzést bővebben a Pályaválasztási iránytű aloldalán!

Amennyiben a képzés felkeltette érdeklődését és zalaegerszegi állandó lakcímmel vagy tartózkodási hellyel rendelkezik: töltse ki Adatfelvételi űrlapunkat - kötelezettség nélkül - vagy érdeklődjön személyesen munkatársainknál:

Kontakt Humán Szolgáltató Nonprofit Kft.
Zalaegerszegi Fejlesztési Iroda
8900 Zalaegerszeg, Deák Ferenc tér 3-5/B fsz. 1.,
Hétfő-Csütörtök 08:00-16:30, Péntek 08:00-14:00
Telefon: +36 92/707-621

E-mail: iroda@paktumportal.hu