Álláskeresők figyelem, ingyenes raktáros képzés!
Ingyenes raktáros képzés indul hamarosan. A képzés helyszíne: Nagykanizsa - 2km-nél távolabbi lakhely esetén útiköltség térítés! Mielőbb jelentkezzen, ha nem szeretne lemaradni!

Raktáros

OKJ 31 341 04

350 óra (105 óra elmélet és 245 óra gyakorlat)- kb 2 hónap

bemeneti követelmény: 8 általános, 18 év

szakmai előképzettség: nem szükséges

szakképesítéssel betölthető munkakörök:

FEOR száma

FEOR megnevezése

A szakképesítéssel betölthető munkakörök

4131

Készlet-és anyagnyilvántartó

Anyagátvevő, nyilvántartó

Áruátvevő

Árufogadó

Eszköznyilvántartó

Fogyóeszköz nyilvántartó

Cikkszámgazda (alkatrész nyilvántartó)

Készletnyilvántartó

Raktári adminisztrátor

Tárgyieszköz-nyilvántartó

A részszakképesítés munkaterületének rövid leírása:

A raktáros feladata a raktár működésével kapcsolatos tevékenységek lebonyolítása.

A részszakképesítéssel rendelkező képes:

  • A raktárba érkező áruk fogadásával, átvételével kapcsolatos feladatok elvégzésére
  • Az áru be- és kitárolásához szükséges adminisztrációs feladatokat elvégezni
  • Kezelni a raktározás dokumentumait
  • Ellenőrizni a tárolóhelyek és tárolóeszközök műszaki állapotát
  • Ellenőrizni a berendezések és informatikai eszközök működőképességét
  • Kezelni a raktárirányítás eszközeit
  • Előkészíteni és elvégezni az áru összeállítást
  • Előkészíteni az árukiszállítást
  • Alkalmazni a speciális áruk (veszélyes áru, élelmiszer) kezelési, tárolási szabályait

Szakmai követelmények

A szakképesítés szakmai követelménymoduljainak az állam által elismert szakképesítések szakmai követelménymoduljairól szóló kormányrendelet szerinti

azonosító száma

megnevezése

10036-16

A raktáros feladatai

10070-12

Munkahelyi kommunikáció

Amennyiben a képzés felkeltette érdeklődését és zalaegerszegi állandó lakcímmel vagy tartózkodási hellyel rendelkezik: töltse ki Adatfelvételi űrlapunkat  - kötelezettség nélkül - vagy érdeklődjön személyesen a lakóhelye szerint illetékes Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztályán (volt munkaügyi kirendeltség)!