A támogatási kérelmek benyújtásának új határideje: 2019. június 20.!

1. A támogatás mértéke, összege  

1.) Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege:
 
Legutóbbi lezárt teljes üzleti évben összes nettó értékesítési árbevételen belül 10% alatti arányú exportárbevétellel rendelkező támogatást igénylők esetében minimum 2 millió Ft, maximum 25 millió Ft lehet.  Legutóbbi lezárt teljes üzleti évben összes nettó értékesítési árbevételen belül 10% vagy a feletti arányú exportárbevétellel rendelkező támogatást igénylők esetében minimum 2 millió Ft, maximum 40 millió Ft lehet. 
A vissza nem térítendő támogatás maximális mértéke az összes elszámolható költség 40 %-a lehet.  


2.) A kölcsön összege:  

Legutóbbi lezárt teljes üzleti évben összes nettó értékesítési árbevételen belül 10% alatti arányú exportárbevétellel rendelkező támogatást igénylők esetében minimum 2,5 millió Ft, maximum 32 millió Ft lehet.  Legutóbbi lezárt teljes üzleti évben összes nettó értékesítési árbevételen belül 10% és a feletti arányú exportárbevétellel rendelkező támogatást igénylők esetében minimum 2,5 millió Ft, maximum 50 millió Ft lehet. 
 
3.) A kölcsön összege meg kell, hogy haladja a vissza nem térítendő támogatás összegét.  
 
4.) A támogatási intenzitások maximális mértéke a támogatási kategóriától való tevékenységtől függően: 

Csekély összegű (de minimis) támogatás 90% 
 
Kis- és középvállalkozás részére tanácsadáshoz nyújtott támogatás 50% 
 
Kis- és középvállalkozás vásáron való részvételéhez nyújtott támogatás 50%

 
2. Támogatást igénylők köre 


Jelen Felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be azon gazdaságilag potenciálisan életképes, azonban finanszírozási forrásokhoz nem, vagy nem megfelelő mértékében hozzájutó, Magyarország területén székhellyel rendelkező, kettős könyvvitelt vezető, IKT ágazatban működő gazdasági társaságok, illetve az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarország területén fiókteleppel rendelkező, kettős könyvvitelt vezető, IKT ágazatban működő gazdasági társaságok fióktelepei, amelyek:  
 
a) mikro-, kis- és középvállalkozásnak minősülnek  

b) amely rendelkezik legalább két lezárt (beszámolóval alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel, az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele, tovább  

c) amelyek az alábbi TEÁOR’08 főtevékenységgel rendelkeznek és/vagy a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben az árbevételük legalább 50%-a infokommunikációs tevékenységből származott 

d) amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 1 fő volt, 

e) amelyek a kevésbé fejlett régiókban székhellyel, fiókteleppel vagy telephellyel rendelkeznek (és ott legalább egy fő állandó foglalkoztatottat legkésőbb a projekt megkezdésétől alkalmaznak)  

f) Támogatási kérelem csak az alábbi (TEOR’08 lista) Fejlesztendő tevékenységre irányulhat:  

2620 Számítógép, perifériás egység gyártása  
5821 Számítógépes játék kiadása  
5829 Egyéb szoftverkiadás  
6110 Vezetékes távközlés  
6120 Vezeték nélküli távközlés  
6130 Műholdas távközlés  
6190 Egyéb távközlés  
6201 Számítógépes programozás  
6202 Információtechnológiai szaktanácsadás  
6203 Számítógép-üzemeltetés  
6209 Egyéb információ-technológiai szolgáltatás  
6311 Adatfeldolgozási szolgáltatás  
6312 Világháló-portáli szolgáltatás  
6399 M.n.s. egyéb információs-szolgáltatás

 
3. Támogatható tevékenységek bemutatása

 
Kötelezően megvalósítandó önállóan nem támogatható tevékenységek 
 
a) Kötelezően előírt nyilvánosság biztosításának költsége  

b) Piaci információk beszerzése (piacelemzés, piacfelmérés, piackutatás, ügyféladatbázis igénybevétele)  
 
Választható, önállóan nem támogatható tevékenységek 
 
a) IKT termékek és szolgáltatások ágazati specifikációja, testreszabása, továbbfejlesztése, tesztelése  

b) új IKT termék verziók és szolgáltatások kapcsán fejlesztői és tesztkörnyezet kialakítása, fejlesztői és felhasználói kézikönyvek elkészítése  

c) nemzetközi szakkiállításokon, konferenciákon, egyéb rendezvényeken (pl. termékbemutatókon, szoftverbemutatókon, B2B partnertalálkozókon) való részvétel  

d) piacra jutás támogatása (marketing tevékenységek, egyéb piacra jutáshoz kapcsolódó szolgáltatások igénybevétele)  

e) tanácsadás igénybevétele, beleértve a szoftver és IT szolgáltatás lokalizációt (fordítás és honosítás) és a külpiaci megjelenést lehetővé tevő online fejlesztést (pl.: több nyelven elérhető)  

f) szerzői jogi, szabadalmi és iparjogvédelmi dokumentáció honosítása  

g) külpiaci tevékenységért felelős, belföldön foglalkoztatott munkatárs(ak) tevékenysége.

  
4. Kötelező vállalások

 
1. A támogatást igénylőnek az a), b) és c) pontban foglalt feltételeket együttesen kell vállalnia. 
 
a) A támogatási kérelmet benyújtó vállalja, hogy a kapott támogatás révén legalább a projekthez igénybe vett vissza nem térítendő támogatás összegével megegyező növekménnyel növeli nettó értékesítési árbevételét a támogatási kérelem beadása előtti utolsó lezárt üzleti év nettó értékesítési árbevételéhez képest a fenntartási időszak 2. évének végéig.  

b) A támogatást igénylőnek vállalnia kell, hogy a piacra juttatni kívánt termék/szolgáltatás tekintetében a megcélozni kívánt országra vonatkozó piackutatást végez a külföldön megvalósuló tevékenységet (kiállítás, vásár, cégbemutató) megelőzően.  

c) A támogatási kérelmet benyújtó vállalja, hogy:  1. a projekt fizikai befejezéséig a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Nonprofit  Zrt. cégadatbázisában regisztrál. A feltöltött profil és regisztráció a záró kifizetés feltétele;  2. a projekt fizikai befejezésének időpontjától és a fenntartási időszak alatt folyamatosan rendelkezik saját domainnel és honlappal, amelyen van idegen nyelvű tájékoztatás is legalább a vállalkozás tevékenységéről és elérhetőségeiről. A feltételeknek megfelelő honlap a támogatás záró kifizetésének feltétele.

2. A támogatást igénylőnek vállalnia kell, hogy a projektmegvalósítás helyszínén - több megvalósulási helyszín esetén együttesen - legalább 1 fő (éves átlagos statisztikai létszámot kitevő) állandó foglalkoztatottat legkésőbb a projekt megkezdésétől a fenntartási időszak végéig bizonyítható módon alkalmaz, illetve azok munkaszerződését és munkaköri leírását az esetlegese ellenőrzések kapcsán bemutatja.

5. A projekt végrehajtására rendelkezésre álló időtartam

 
A projekt fizikai befejezésére a projekt megkezdését, vagy amennyiben a projekt a Támogatói Okirat hatályba lépéséig nem kezdődött meg, a Támogatói Okirat hatályba lépését követően legfeljebb 24 hónap áll rendelkezésre.

 
6. Önerő


A támogatást igénylőnek legalább a projekt összköltségének az igényelt vissza nem térítendő támogatási összeggel, illetve a kölcsön összegével csökkentett részét kitevő önerővel kell rendelkeznie. Az önerő saját forrásból és az államháztartás alrendszereiből származó egyéb támogatásból (pl.: támogatott hitelből) állhat.
A támogatást igénylőnek legalább a projekt elszámolható összköltségének 10%-át kitevő igazolt saját forrással kell rendelkeznie.

 
7. Előleg igénylése

 
Jelen Felhívás keretében előleg igényelhető. Jelen felhívás keretében támogatott projektek esetében az utófinanszírozású tevékenységekre igénybe vehető maximális előleg mértéke a megítélt vissza nem térítendő támogatás 50%-a, de legfeljebb 20 millió Ft.

 
8. A projekt területi korlátozása

 
Nem támogatható a Közép-Magyarország régió (Budapest, illetve Pest megye) területén megvalósuló fejlesztés.

 
9. Fenntartási kötelezettség

 
A támogatást igénylő a projekt megvalósítás befejezésétől számított 3 évig, a támogatás visszafizetésének terhe mellett vállalja, hogy a projekt megfelel a 1303/2013/EU Rendelet 71. cikkében foglaltaknak. 


10. A támogatási kérelem benyújtásának határideje

2019. június 20.

 
11. A felhívás elérhető

https://www.palyazat.gov.hu/ginop-312-824-16-az-infokommunikcis-gazatban-mkd-mikro-kis-s-kzpvllalkozsok-ltal-ellltott-termkek-s-szolgltatsok-piacostsnak-nemzetkzi-piacokra-val-belpsnek-tmogatsa-1