Érdemes a Zalaegerszegi Egyetemi Központ képzéseit választani

2021. január 1-jén hivatalosan is létrejött a Zalaegerszegi Egyetemi Központ a Pannon Egyetem égisze alatt, amely egyelőre két intézményegységet foglal magába: a Gazdálkodási Kart, valamint a Műszaki és Mechatronikai Intézetet.

A volt Petőfi laktanya területén működő kampusz fejlesztési tervéről, valamint a képzési kínálatról Dr. Németh István rektor-helyettes, a Zalaegerszegi Egyetemi Központ vezetője, Balaicz Zoltán polgármester (a Zalaegerszeg Felsőfokú Oktatásáért Közalapítvány 2001-2010 közötti igazgatója) és Dr. Vadvári Tibor alpolgármester (korábbi dékán-helyettes) tartott sajtótájékoztatót.

 
A nagy múltra visszatekintő gazdálkodási, pénzügyi, számviteli képzés mellé már korábban csatlakozott a mechatronikai mérnökképzés, az utóbbi bővül gépészeti képzéssel, így az egyetem profilja a régión is túlmutató, s egyre erősödő ezirányú munkaerőigényeket szolgálja, amellett, hogy a hazai tudományos élet innovációjában is részt vesz.
 
Balaicz Zoltán polgármester elmondta: a közgyűlés egyhangúlag, ellenszavazat és tartózkodás nélkül fogadta el a Zalaegerszeg 2030 című gazdaságfejlesztési stratégiát, melyben fontos szerepet szánnak az egyetemnek is. Jelenleg kormányelőterjesztés készül az anyaggal kapcsolatban, melynek egyik határozati pontja a kampusz további infrastrukturális fejlesztését tűzi ki célul. A beruházás és a képzési portfólió a minél nagyobb számú hallgatói közösséget szolgálja, érdemes tehát a minden szempontból erős Zalaegerszegi Egyetemi Központ kínálatát választaniuk a végzős középiskolásoknak, hiszen a városban zajló nagyszabású iparfejlesztéseknek köszönhetően bőven lesz munkájuk, elhelyezkedési lehetőségük a végzősöknek.
 
Dr. Vadvári Tibor alpolgármester emlékeztetett arra, hogy az utóbbi 15 évben gyakran felmerült, van-e képzett munkaerő, illetve van-e megfelelő munkahely a városban. A szóban forgó fejlesztések lendületét látva mindkettő rendelkezésre áll, a tendencia látszik a városba települő gazdasági egységek növekvő számában. Az alpolgármester jelezte, a középfokú szakképzés területén is végbemennek azok a szerkezeti átalakítások, amelyek a jövő munkaerő igényeit szolgálják.
 
Dr. Németh István rektor-helyettes is a mérnökképzés erősítésére irányította a figyelmet, hozzátéve, a majdan itt végző leendő mechatronikai mérnökök, gépészmérnökök a városba települő új iparágak révén a legújabb innovációval találkozhatnak. Az egyetem a digitális oktatásfejlesztéssel magasabb szintre emeli a távoktatást, kihasználva a virtuális tér adta lehetőségeket, sőt, ekképp az oktatási intézmények hálózatba szerveződhetnek, hatékonyabban szolgálva a távol élő hallgatókat. A többek között a logisztikára is érvényes tananyagfejlesztés pedig a digitális gazdaság igényeire reflektál. Az egyetemi központ a szakképzési centrummal együttműködve ősztől már a 14 éveseket is bevonja a oktatásba az okleveles technikus képzéssel, amelynek a kimenete akár felvétel nélküli belépő is lehet az egyetemi karra. A rektor-helyettes üdvözölte és megköszönte azt, hogy Zalaegerszeg hosszú távon épít a felsőoktatás és a gazdaság összekapcsolására.
 
forrás: www.facebook.com/balaicz
 
A Pannon Egyetem Gazdálkodási Karának képzéseit IDE kattintva ismerheti meg.
 
A Mérnöki Kar Mechatronikai Képzési és Kutatási Intézet kínálatát pedig IDE kattitva tekintheti át.