1. A támogatás mértéke, összege

1.) Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: minimum 50.000.000 forint, maximum 750.000.000 forint.  
2.) Az igényelhető kölcsön összege minimum 50.000.001 Ft, maximum 2.000.000.000 Ft.  
3.) Az igényelhető kölcsön összegének meg kell haladnia a vissza nem térítendő támogatás összegét.  
 
4.) Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás és a kölcsön mértéke:  
 
A vissza nem térítendő támogatás mértéke maximum a projekt elszámolható költségének 37%-a lehet, a vissza nem térítendő támogatás és a kölcsön együttes mértéke maximum a projekt összes elszámolható költségének 75%-a lehet. 
5.) A vissza nem térítendő támogatás és a kölcsön együttes támogatástartalma:  
a) Regionális beruházási támogatás igénybevétele esetén:  aa) az Észak-Magyarország, az Észak-Alföld, a Dél-Alföld és a Dél-Dunántúl régiókban 60%,  ab) a Közép-Dunántúl régióban 45%,  ac) a Nyugat-Dunántúl régióban 35% lehet.  
 
b) Megújuló energia termeléséhez nyújtott beruházási támogatás esetén:  ba) az elszámolható költségek 70%-a lehet.  
 
c) Csekély összegű támogatás esetén az elszámolható költségek 100 %-a lehet.

2. Támogatást igénylők köre

1. A Felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be az alábbi feltételeket teljesítő azon középvállalkozások:  
 
a) amelyek rendelkeznek legalább egy lezárt (beszámolóval/SZJA bevallással alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel (az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele), és b) amelyek esetében a projekt összköltsége nem haladja meg a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti év értékesítés nettó árbevétel, egyéni vállalkozók esetén az adóalapba beszámított bevétel kétszeresét, és  c) amelyek Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, szövetkezetek, az SZJA hatálya alá tartozó egyéni vállalkozók, egyéni cégek, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező szövetkezetek vagy kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepe
 
2. jogi forma szerint:  
a) kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok 
b) SZJA hatálya alá tartozó egyéni vállalkozók, egyéni cégek,  
c) szövetkezetek

3. Támogatható tevékenységek bemutatása

A Felhívás keretében kizárólag a TEÁOR 10 és 11 (kivéve a TEÁOR 1020 kódja alá tartozó halfeldolgozást és tartósítást) besorolás szerinti élelmiszeripari feldolgozó tevékenység fejlesztésére irányuló projektek támogathatóak, függetlenül attól, hogy a projekthez kapcsolódó feldolgozó tevékenység során létrejövő termék szerepel-e az Európai Unió működéséről szóló szerződés 1. számú mellékletében (Annex I.).  
Önállóan támogatható tevékenység: 
a) Új termelő eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása  
Önállóan nem támogatható tevékenység: 
b) Infrastrukturális és ingatlan beruházás c) Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása, melyek célja a gazdasági-termelési folyamatok és az üzemen belüli építmények energiaigényének részbeni fedezése megújuló energia előállításával.  d) A termeléshez, a vállalatirányításhoz, a belső nyilvántartási-, és a vállalati infokommunikációs rendszerekhez kapcsolódó informatikai eszközök és szoftverek beszerzése. e) Az eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzések.  f) Szabadalmak és egyéb immateriális javak megszerzésének, érvényesítésének és védelmének költsége. g) Környezetirányítási, vezetési, minőségirányítási, hitelesítési és minősítési rendszerek bevezetése, tanúsíttatása, hitelesítése, termékek környezetvédelmi minősítése.  
Az a) pontban meghatározott tevékenységhez kapcsolódó költségeknek együttesen legalább a projekt összköltségének 20%-át el kell érniük.  
A d) pontban meghatározott támogatható tevékenységekhez kapcsolódó új szoftverek és kapcsolódó költségeik együttesen legfeljebb a projekt összköltségének 15%-át érhetik el.  
Az e) és f) pontokban meghatározott támogatható tevékenységekhez kapcsolódó költségek együttesen legfeljebb a projekt összköltségének 10%-át érhetik el.

4. Kötelező vállalások

Éves nettó árbevétel/adóalapba beszámított bevétel tartása  
A támogatást igénylőnek vállalnia kell, hogy a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő 2 üzleti év átlagában a nettó árbevétele (egyéni vállalkozók esetében az adóalapba beszámított bevétel) nem csökken a bázis árbevételhez képest. 
 
Bázis árbevétel: a bázis árbevételnek minősül a támogatási kérelem benyújtását megelőző üzleti évben realizált éves nettó árbevétel értéke forintban (egyéni vállalkozók esetében az adóalapba számított bevétel);

5. Indikátorok

Jelen Felhívás keretében az Operatív Programban foglaltaknak megfelelően a kedvezményezett az alábbi indikátorról köteles adatot szolgáltatni és projektszintű célértéket teljesíteni: 
Foglalkoztatás növekedése a támogatott vállalkozásnál 
A fenti indikátorra vonatkozóan nemek szerinti megbontásban szükséges célértéket tervezni és adatot szolgáltatni, a célérték teljesítését azonban csak az összesített mutató (A foglalkoztatás növekedése a támogatott vállalkozásoknál nő+férfi) esetében vizsgálja az irányító hatóság. 

6. A projekt végrehajtására rendelkezésre álló időtartam  

A projekt fizikai befejezésére a projekt megkezdését, vagy amennyiben a projekt a Támogatási Szerződés hatályba lépéséig nem kezdődött meg, a Támogatási Szerződés hatályba lépését követően legfeljebb 24 hónap áll rendelkezésre.

7. Önerő

A támogatást igénylőnek legalább a projekt összköltségének az igényelt vissza nem térítendő támogatás illetve a kölcsön összegével csökkentett részét kitevő önerővel kell rendelkeznie. 
A támogatást igénylőnek legalább a projekt elszámolható összköltségének 25%-át kitevő igazolt saját forrással kell rendelkeznie.

8. Előleg igénylése 

Jelen Felhívás keretében támogatott projektek esetében az utófinanszírozású tevékenységekre a vissza nem térítendő támogatás vonatkozásában igénybe vehető támogatási előleg mértéke megítélt vissza nem térítendő támogatás 50%-a, de legfeljebb 375 millió Ft.

9. A projekt területi korlátozása

Nem támogathatóak a Közép-magyarországi régió területén megvalósuló projektek.  
A fejlesztés megvalósulásának helyszíne a támogatást igénylő bejegyzett magyarországi székhelye, telephelye vagy fióktelepe lehet. A támogatást igénylő csak a bejegyzett székhelyén, telephelyén, vagy fióktelepén valósíthatja meg fejlesztését. A megvalósulási helyszínnek a támogatási kérelem benyújtásáig kell bejegyzésre kerülnie, továbbá alkalmasnak kell lennie, illetve a projekt eredményeképpen alkalmassá kell válnia a projekt megvalósítására.

10. Fenntartási kötelezettség  

A támogatást igénylő a projekt megvalósítás befejezésétől számított 3 évig, a támogatás visszafizetésének terhe mellett vállalja, hogy a projekt megfelel a 1303/2013/EU Rendelet 71. cikkében foglaltaknak.

11. A támogatási kérelem benyújtásának határideje

A támogatási kérelmek benyújtása 2017. február 2-től 2019 február 15-ig lehetséges.

12. A felhívás elérhető

https://www.palyazat.gov.hu/ginop-126-834-16-lelmiszeripari-kzpvllalatok-komplex-beruhzsainaktmogatsa-kombinlt-hiteltermkkel