Ha Ön ismer olyan szervezetet, vagy olyan munkahelyen dolgozik, mely konkrét lépéseket tesz és példaértékű magatartást tanúsít a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatása terén, jelölje a Fogyatékosság-barát Munkahely díjra! A pályázat 2020. július 31-én 23.59-ig nyújtható be!

Mit kell tudni a díjról?

A Fogyatékosság-barát Munkahely elismerést a a Salva Vita Alapítvány 2010-ben vezette be, együttműködésben az Emberi Erőforrások Minisztériumával, az Amerikai Kereskedelmi Kamarával és a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesülettel, azzal a céllal, hogy elősegítse az álláskereső fogyatékos emberek és a foglalkoztatásukra nyitott munkáltatók egymásra találását, valamint ösztönözze és elismerje azon szervezeteket, akik folyamatos fejlesztéseket valósítanak meg a fogyatékos, illetve megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatása terén.

Az elismerésre és a kapcsolódó logó használatára bármelyik nyílt munkaerő-piaci munkáltató jelentkezhet az üzleti szférából, a közszférából és a non-profit szervezetek köréből egyaránt, 2020. július 31-ig.

Miért is éri meg pályázni a díjra?

  1. A programban részt vevő cégek rendszeresen arról számolnak be, hogy a logóhasználat révén erősödött náluk a vállalati társadalmi felelősségvállalás külső-belső kommunikációja, javult a vállalat külső-belső megítélése és fokozódott a vállalati értékek hitelessége is mind a partnerek, mind a saját munkavállalók körében (azaz felelős munkáltató képében jelent meg előttük).
  2. A program révén erősödött a befogadó vállalati kultúra is (erősebb lett a befogadáson alapuló hozzáállás, empátia, türelem).
  3. A pályázat ezen kívül ösztönző erővel is hat, folyamatos fejlesztésre buzdítja a résztvevőket, és keretet ad a célok kitűzéséhez, utókövetéséhez, rendszerezi a fogyatékosügy vállalaton belüli helyzetét: hol tartanak és mit tehetnek még a fogyatékos munkavállalók foglalkoztatásának könnyítése érdekében. A kitűzött célok elérésében az alapítvány munkatársai tanácsadóként állnak a rendezésre, segítik a pályázókat.
  4. Mivel a pályázatok évről évre egymásra épülnek, ezért a program abban is segíti a szervezetet, hogy a témakört stratégiai nézőponttal közelítse meg. Tudatosabb esélyegyenlőségi policy, tudatosabb stratégia jöhet létre a megváltozott munkaképességű munkavállalók alkalmazására vonatkozólag.
  5. Az elismerés a HR osztály munkáját és a megváltozott munkaképességű munkavállalókkal kapcsolatos projektek szervezeten belüli mozgosítását, előrehaladását nagyban segíti. A pályázat révén a menedzsment intenzívebb támogatása lelhető fel egy-egy program megvalósításában, Egyesek úgy vélik, hogy a pályázat nélkül a programjaik nem valósultak volna meg. Több program ajánlatot tudnak leadni a vezetés irányába, akik nyitottabbá váltak az érzékenyítés lehetőségére.
  6. A pályázó cégeknél nőtt a fogyatékos munkavállalók száma, fokozódott a toborzási hatékonyság. A Fogyatékosság-barát Munkahely logó – mely használható többek között álláshirdetéseken és honlapokon is - azt üzeni a fogyatékos álláskeresőknek, hogy a munkáltató örömmel fogadja jelentkezésüket, és elkötelezett a fogyatékos emberek foglalkoztatása iránt, így ők maguk is bátrabban jelentkeznek a céghez, illetve a már meglévő dolgozók is ajánlják a céget megváltozott munkaképességű ismerőseiknek.
  7. A cégek a díjazás révén meghívásokat kapnak szakmai eseményekre, felkérik őket a jógyakorlataik bemutatására, és a korábbihoz képest sokkal több partnerkapcsolatuk jöhet létre. A FBM programon keresztül így ismertté válhat a cég megváltozott munkaképességű munkavállalókkal kapcsolatos foglalkoztatási gyakorlata.

Hogyan tud pályázni?

Pályázni a www.fbm.hu oldalon található Fogyatékosság-barát Munkahely elismerés pályázati adatlap kitöltésével lehet.

A pályázat benyújtása előtt minden esetben tekintsék meg a pályázati útmutatót, vagy konzultáljanak az Alapítvány munkatársaival!

Ha szeretne inspirációt nyerni mások jógyakorlataiból, az Alapítvány e célból közzé tett egy jógyakorlat gyűjteményt is a honlapján.

Ha a pályázattal kapcsolatban kérdése merül fel, forduljon bizalommal a Salva Vita Alapítványhoz az alábbi elérhetőségeken!

Kappel Katalin

kappel.katalin@salvavita.hu

+36 (20) 249-6910

forrás: hrblog.hu